Органска Салца – 250ml

76 ден

Улогата на доматите во кујната е голема без сомнение. Носи разновидност, интензивна живописна боја и длабоки вкусови за збогатување на многу јадења кои сè уште уживаат глобална популарност, од убаво јадење до секојдневно готвење дома. Уживајте во свежиот вкус на органската салца. Користете ги овие домати како основа за супа, во домашен сос од тестенини, на пица или чили.

Опис

Бруто тежина 450 g
Предности:

Без јатки, Без глутен, Без Лактоза, Без палмино масло, Веганско, Органско

Состав:

Домати, Сол, Стевиа

Види кошничка