Органскa соја – 500g

128 ден

Сојата е еден од главните извори на протеини од растително потекло – тие содржат 40% протеини, како и сите 8 амино киселини.

Популарно се користи во вегански млечни производи, а сојата е добро позната по тоа што може да издржи висока топлина за време на процесот на готвење.

Тие исто така не се ГМО и немаат никакви адитиви или конзерванси.

Поради високата содржина на протеини, сојата е наречена „месо од нива“ и „месо без коски“. Овие мешунки се одлична замена за секој кој се обидува да се откаже од производите од животинско потекло.

Потекло: Македонија

Опис

Бруто тежина 500 g
Предности:

Без јатки, Без глутен, Без Лактоза, Без палмино масло, Веганско, Органско

Достапност: Нема на залиха Категорија: Бренд: