Органски џем од кајсии со агаве сируп – 260g

122 ден

Во овој џем користиме слатки кајсии, а резултатот е вкусен. Едноставно намачкајте го на тост или тегла за да го доловите целосниот, богат вкус. Тој е и повеќенаменски и вкусен сам по себе, уште една совршена комбинација.

Опис

Бруто тежина 410 g
Предности:

Без јатки, Без глутен, Без Лактоза, Без шеќер, Веганско, Органско

Состав:

Агаве сируп 5%, Кајсии 95%

Види кошничка