Органски џем од шумско овошје со агаве сируп – 260g

167 ден

✓ Чист џем направен од зрели шумски плодови
✓ Содржи капина, малина и боровинка,диви јаболка и агаве сируп
✓ Вкусен на леб, а исто така може да се комбинира со со јогурт, сладолед и бри сирење
✓ Без бои и конзерванси
✓ 100% природен и органски

Опис

Бруто тежина 410 g
Предности:

Без јатки, Без глутен, Без Лактоза, Без шеќер, Веганско, Органско

Состав:

Агаве сируп 5%, Боровинки, Диви јаболки, Капини, Малини

Види кошничка