Oргански лешник непечен – 500g

445 ден

Покрај содржината на омега-3, лешниците се преполни и со антиоксиданси кои го штитат телото од оксидативен стрес кој може да придонесе за хипертензија. Тие содржат големи количини на фенолни соединенија, кои му помагаат на вашето срце да остане здраво со намалување на холестеролот и воспалението.

Опис

Бруто тежина 535 g
Предности:

Без глутен, Без Лактоза, Без палмино масло, Веганско, Органско, Сирово

Види кошничка