Oргански путер од лешник – 95g

179 ден

Нашиот путер од лешник е направен од лесно печени, органски лешници. Вкусот е богат, а структурата кремаста. 100% мелени лешници во тегла!
Со путер од лешник, не само што можете да го надополните лебот, туку и да направите сопствено млеко од јаткасти плодови. Бидејќи лешниците се состојат од 60% масло, путерот има прилично тенка структура и затоа е совршено прилагоден за печење.

Опис

Бруто тежина 195 g
Предности:

Без глутен, Без Лактоза, Без палмино масло, Веганско, Органско

Види кошничка