Органски сушени модри патлиџани – 50g

37 ден

Може да се пече на скара, да се сервира во супи и чорби, и да се користи во кари и помфрит. Модриот патлиџан е хранлив, има малку калории, масти и натриум. Тој е богат со влакна и обезбедува дополнителни хранливи материи како што се калиум, магнезиум, фолна киселина, витамин Б6 и А.

Опис

Бруто тежина 53 g
Види кошничка