Органски сушени пиперки – 50g

37 ден

Дури и ако не правите јадења дизајнирани специјално за суви пиперки, има многу начини да ги додадете во вашиот редовен репертоар. Тие можат беспрекорно да се спојат во супи, чорби, чили и сос од домати.
Тие се исто така богати со витамин А и витамин Ц и се добар извор на кверцетин, лутеолин и други флавоноиди.

Опис

Бруто тежина 53 g
Види кошничка