Органска Коприва – листови – 350g

84 ден

Копривата, нејзините растенија се наоѓаат низ Европа, Азија, Африка и Северна Америка. Како едно од првите растенија што се појавуваат во пролет, листовите од коприва најчесто се користат за правење зелени чаеви, тоници и зачини со земјен вкус. Историски гледано, копривата се користи за антиинфламаторни цели. .

Опис

Бруто тежина 580 g
Предности:

Без јатки, Без глутен, Без Лактоза, Без палмино масло, Веганско, Органско производство

Состав:

Вода, Коприва, Лимонска киселина, Сол

Достапност: Нема на залиха Категорија: , Бренд: