Органски Азиски Слатко Лут сос – 250ml

173 ден

100% природен, направен од органски состојки, без глутен и апсолутно природно засладен со стевиjа. Слатко лутиот сос е добар сос за секој оброк, било да е сос, макало или за готвење маринада.

Опис

Бруто тежина 450 g
Предности:

Без јатки, Без глутен, Без Лактоза, Без палмино масло, Без шеќер, Веганско, Органско

Состав:

Јаболков оцет, Агаве сируп, Гуар гума, Ксантан гума, Лимонска киселина, Лук, Пиперка, Сол, Стевија, Чили

Види кошничка