Органски Сос со Домат и Босилек / Organic Marinara Pasta Sauce Basilico – 280g

81 ден

Направен од органски домати и со вкус на свеж босилек, тој е совршен додаток на било кои тестенини или тестенини без глутен. Додадете го со варен зеленчук или месо за лесен и вкусен оброк.

Опис

Бруто тежина 450 g
Предности:

Без јатки, Без Лактоза, Без палмино масло, Без шеќер, Веганско, Органско

Состав:

Босилек, Домати, Кромид, Лимонска киселина, Магдонос, Сол, Сончогледово масло, Стевија, Црн бибер

Види кошничка