Органски вегански мајонез со маслинки / Organic Vegan Mayonnaise – Olives – 270g

127 ден

Збогатете ги вашите салати со нашиот органски мајонез. Овој мајонез на GreenFood кој е вегански и органски, е одлична алтернатива на традиционалниот мајонез.

Без вештачки бои или вкусови, овој вегански мајонез е совршен додаток на вашите вегански рецепти.

Овој вкусен мајонез со маслинки е совршен за вегани, вегетаријанци и флекситаријанци.

Веганските мајонези на GreenFood им помагаат на луѓето да уживаат во храната со задоволство, и без грижа.

Опис

Бруто тежина 480 g
Предности:

Без јатки, Без глутен, Без Лактоза, Веганско, Органско

Состав:

Јаболков оцет, Гуар гума, Ксантан гума, Куркума, Лимонска киселина, Маслинки, Наут, Синап, Сол, Сончогледово масло, Целер

Алергени

Синап, Целер

Види кошничка