Органски Хумус – Пиперка Пикант / Organic Hummus Paprika Piquant – 280g

127 ден

Додајте го овој хумус во сендвичи и плескавици или користете го како предјадење со леб или брускети. Овој хумус е одличен и како додаток во салати, извонредно се комбинира со зеленчуци.

Опис

Бруто тежина 480 g
Предности:

Без јатки, Без глутен, Без Лактоза, Без палмино масло, Без шеќер, Веганско, Органско

Состав:

Лимонска киселина, Лук, Наут, Пиперка, Сол, Сончогледово масло, Сусам

Алергени

Семки од сусам

Види кошничка