Органски ладен чај од Коприва – 250ml

55 ден

Стеблата, листовите и корените на копривата се користат во хербалната медицина уште од античко време. Денес се користи како текстилно влакно, прехранбена состојка, хербален лек, козметичка состојка, како и во локални креми и мелеми. Ние ви го претставуваме нашиот органски ладен чај, чија главна состојка е токму таа – копривата.

Опис

Бруто тежина 430 g
Предности:

Без јатки, Без глутен, Без Лактоза, Без палмино масло, Веганско, Органско

Состав:

Агаве сируп, Коприва, Лимонова трева, Лимонска киселина

Види кошничка