Органски Вегански Мајонез Класик / Organic Vegan Mayonnaise – Classic- 270g

127 ден

Мајонез класик на GreenFood е вкусна и хранлива алтернатива на мајонезот. Тој е вегански, без глутен, и не-ГМО, и нема конзерванси или вештачки вкусови.

Сега можете да уживате во вистинскиот вкус на мајонез со овој вегански рецепт без јајца.

Опис

Бруто тежина 480 g
Предности:

Без јатки, Без Лактоза, Без шеќер, Веганско, Органско

Состав:

Јаболков оцет, Гуар гума, Ксантан гума, Куркума, Лимонска киселина, Наут, Синап, Сол, Сончогледово масло, Целер

Алергени

Синап, Целер

Види кошничка