Органски Веган Кебап Микс – 350g

210 ден

Микс кој ќе стане дел од Вашата секојдневна рутина при спремање на Вашиот ручек. Најдобрата алтернатива за месо е токму овој микс.

Опис

Бруто тежина 550 g
Предности:

Без глутен, Без Лактоза, Без палмино масло, Без шеќер, Веганско, Органско

Состав:

Грав, Ким, Кориандер, Кромид, Куркума, Лимонска киселина, Лук, Мајчина душица, Магдонос, Млечна киселина, Наут, Оригано, Ориз, Пиперка, Сенф, Сол, Сончогледово масло, Цвекло, Цимет, Црн бибер, Чили

Алергени

Сусам

Види кошничка