Органски сусам – 500g

129 ден

Семето од сусам е богато со протеини, витамини, минерали и антиоксиданси. Тие вообичаено се додаваат во одредени видови храна за да обезбедат вкус на орев и крцкава текстура.

Опис

Бруто тежина 500 g
Предности:

Без јатки, Без глутен, Без Лактоза, Без палмино масло, Веганско, Органско

Види кошничка