Органски Веган Цезар Дресинг / Organic Vegan Caesar Dressing – 250ml

131 ден

Запознајте ја нашата органска верзија на класичниот Цезар. Нашиот органски Цезар сос е кремаст, богат и вкусен. Го има целиот вкус на традиционалниот Цезар и е целосно вегански без јајца и без млечни производи.

Опис

Бруто тежина 450 g
Предности:

Без јатки, Без глутен, Без Лактоза, Без палмино масло, Веганско, Органско

Состав:

Јаболков оцет, Агаве сируп, Гуар гума, Ксантан гума, Куркума, Лимонска киселина, Лук, Наут, Сенф, Сол, Сончогледово масло, Целер, Црн бибер, Црна сол

Алергени

Сенф, Целер

Види кошничка