Органски веган мајонез со сенф / Organic Vegan Mayonnaise – Mustard – 270g

127 ден

Овој вкусен мајонез со сенф на GreenFood може одлично да се комбинира со зеленчуци, како додаток во сендвичи и салати, како макало и да се мачка на леб. Комбинацијата на неговите органски состојки дава незаборавен и уникатен вкус.

Опис

Бруто тежина 480 g
Предности:

Без јатки, Без глутен, Без Лактоза, Веганско, Органско

Состав:

Јаболков оцет, Агаве сируп, Гуар гума, Ксантан гума, Куркума, Лимонска киселина, Наут, Сенф, Сол, Сончогледово масло, Целер, Црна сол

Алергени

Сенф, Целер

Види кошничка