Oргански Хумус Класик / Organic Hummus Classic – 280g

127 ден

Хумусот е насекаде. Кремасто подготвениот наут, кој потекнува од Блискиот Исток, брзо стана еден од најпопуларните прехранбени производи наоколу, и лесно е да се види зошто. Солениот намаз е разновиден, лесно се прави и комбинира и има повеќекратни здравствени придобивки.

Опис

Бруто тежина 480 g
Предности:

Без јатки, Без глутен, Без Лактоза, Без шеќер, Веганско, Органско

Состав:

Ладно цедено сончогледово масло, Лимонска киселина, Лук, Наут, Семки од сусам, Сол

Алергени

Семки од сусам

Види кошничка