Органски Веган Ранч дресинг / Organic Vegan Ranch dressing – 250ml

131 ден

Бидете пријатно изненадени што овој сос сега е достапен и без млечни производи! Нашиот органски ранч сос има кремасти ноти со добро избалансиран вкус на билки. Вкус што вие и вашето семејство сигурно ќе го сакате!

Опис

Бруто тежина 450 g
Предности:

Без јатки, Без глутен, Без Лактоза, Без палмино масло, Веганско, Органско

Состав:

Јаболков оцет, Агаве сируп, Гуар гума, Кромид, Ксантан гума, Куркума, Лимонска киселина, Лук, Магдонос, Наут, Сенф, Сол, Сончогледово масло, Целер, Црн бибер, Црна сол

Алергени

Сенф, Целер

Види кошничка