Органски Лут сос – 250ml

128 ден

Слушнавме дека на некои им се допаѓа луто, а за истите, овој органски сос од лута пиперка ќе се најде на врвот на листата на намирници за дома. Овој органски сос ќе ги подобри и ќе им даде подобар вкус на вашите хамбургери, бургери, паста и со што и да го искомбинирате, а еве го делот за бонус, тој е без глутен.

Опис

Бруто тежина 430 g
Предности:

Без јатки, Без глутен, Без Лактоза, Без палмино масло, Без шеќер, Веганско, Органско

Состав:

Јаболков оцет, Агаве сируп, Гуар гума, Домати, Кромид, Лук, Магдонос, Пиперка, Сол, Чили

Види кошничка