Органски хумус со маслинки / Organic Hummus Olives – 280g

127 ден

Класичниот вкус на хумус направен со свеж органски наут, маслинки и лук.
Користете го како макало или намачкајте го на леб, со свежо исечен зеленчук по избор, додаток во сендвичи.

Опис

Бруто тежина 480 g
Предности:

Без јатки, Без глутен, Без Лактоза, Без шеќер, Веганско, Органско

Состав:

Лимонска киселина, Лук, Маслинки, Наут, Сол, Сончогледово масло, Сусам

Алергени

Семки од сусам

Види кошничка