Органски Веган Кари Сос / organic Vegan Curry Sauce – 250ml

131 ден

Вкусно и кремасто макало кое ќе го збогати вкусот на Вашиот оброк

Без додаден конзерванс
Без додаден засилувач на вкус
Без додадена вештачка боја

Опис

Бруто тежина 450 g
Предности:

Без јатки, Без глутен, Без Лактоза, Без палмино масло, Веганско, Органско

Состав:

Јаболков оцет, Агаве сируп, Гуар гума, Кари, Ксантан гума, Куркума, Лимонска киселина, Наут, Сенф, Сол, Сончогледово масло, Целер, Црн бибер

Алергени

Сенф, Целер

Види кошничка