Органски Веган Thousand Island БУРГЕР cос / Organic Vegan Thousand Island BURGER sauce – 250ml

131 ден

Овој вкусен вегански и органски сос совршено се комбинира со зелени салати и свеж зеленчук.
Сосот Thousand Island е популарен американски прелив и зачини за салата, именуван по регионот на Thousand Islands во САД. Нашиот богат и кремаст вегански сос во стилот на Thousand Island, направен со аквафаба од наут, нуди подеднакво вкусна, но поздрава алтернатива.

Опис

Бруто тежина 450 g
Предности:

Без јатки, Без глутен, Без Лактоза, Без палмино масло, Веганско, Органско

Состав:

Јаболков оцет, Агаве сируп, Гуар гума, Домати, Кромид, Ксантан гума, Куркума, Лимонска киселина, Лук, Магдонос, Наут, Оригано, Пиперка, Сенф, Сол, Сончогледово масло, Целер, Црн бибер, Чубрица

Алергени

Сенф, Целер

Види кошничка